Pożyczki bez dochodów

Pożyczka czy kredyt?

Wśród setek ofert łatwo jest się zagubić. Banki, firmy i pośrednicy finansowi zasypują nas propozycjami skorzystania z „kredytów bez bik”, czy „pożyczek na dowód”. W różnych kombinacjach. Nietrudno w takiej sytuacji jest wpaść w finansową pułapkę – szczególnie, gdy pieniędzy potrzebujemy szybko. Zacznijmy od tego, że kredyt i pożyczka – choć to pojęcia często używane zamiennie – nie są tym samym. Co je zatem różni?

pozyczka vivus

Opłaty przy pożyczkach - Policz zanim pożyczysz

Wiele osób biorących pożyczki krótkoterminowe zastanawia się, ile tak naprawdę będą musiały oddać. Prowizje, opłaty, oprocentowanie, koszt ubezpieczenia – te terminy mogą przyprawiać niektórych o ból głowy. Tak naprawdę jednak obliczenie kwoty, jaką trzeba będzie zwrócić, wcale nie jest takie trudne.

Pożyczka bez zdolności kredytowej - Brak zdolności kredytowej to już nie problem!

Zaciągając kredyt bank najczęściej wylicza zdolność kredytową klienta, aby mieć pewność, że będzie on w stanie spłacać w sposób regularny swoje bieżące zobowiązania. Analiza zdolności kredytowej jest koniecznością przy zaciąganiu kredytów i pożyczek opiewających na duże sumy. Chodzi tu o dokładne zbadanie, czy osoba ubiegająca się o przyznanie kredytu ma wystarczające dochody, aby pokryć zadłużenie z tytułu zaciągniętego kredytu, oraz wszystkie pozostałe koszty związane z utrzymaniem osób pozostających w jednym gospodarstwie domowym.

Dokonując analizy zdolności kredytowej klienta bank bierze pod uwagę wysokość uzyskiwanych przez niego dochodów, liczbę osób w rodzinie, które pozostają na utrzymaniu wnioskodawcy, koszty utrzymania mieszkania, opłaty innych zobowiązań oraz pozostałe obciążenia, do których zalicza się raty kredytów, alimenty, czy też limity na kartach kredytowych.

Kredyt pod zastaw samochodu

Wśród oferowanych produktów finansowych ciekawą alternatywą dla kredytu konsumpcyjnego stanowi kredyt pod zastaw samochodu. Pozwala on uwolnić środki zainwestowane w auto przy jednoczesnym ustanowieniu na nim zabezpieczenia. Taki kredyt cechują korzystniejsze warunki w stosunku do tych, które możemy uzyskać przy kredycie gotówkowym. Zwykle zyskujemy lepsze oprocentowanie przy uproszczonej procedurze przyznawania takiego kredytu. Część pożyczkodawców kieruje się pewnymi regułami, które muszą zostać spełnione by móc się cieszyć pożyczką.

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

Osoby, które popadną w tarapaty finansowe nierzadko same nie wiedzą, jak zachować się w takiej sytuacji. I tutaj z pomocą przychodzą im kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych. Czym są takie kredyty, na czym polegają, a także na co należy uważać i czego się wystrzegać? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

Po pierwsze, trzeba sobie uświadomić, czym tak naprawdę jest kredyt konsolidacyjny. Polega on na połączeniu wszystkich kredytów, które posiadamy, w jeden, który przejmuje jeden konkretny bank. Wydłuża się równocześnie czas spłaty kredytu, czasami nawet do kilkudziesięciu lat. Dzięki temu, że czas spłaty kredytu zostaje wydłużony, jest możliwość zminimalizowania rat do najmniejszej możliwej kwoty, a w każdym bądź razie niższej niż suma wszystkich poprzednich rat. Kredyt konsolidacyjny musi mieć jednak także swoje zabezpieczenie.

Strony: 1 2

Pożyczki · Pożyczki bez dochodów

Forum

Komentarze