Pożyczka gotówkowa od ręki

Kiedy potrzebujesz szybko pieniędzy i nie chcesz tracić formalności, możesz skorzystać z usług „parabanków”. Jednak w miarę możliwości zwróć się o pomoc do rodziny.

Wielu z nas zdarza się sytuacja, że na gwałt potrzebujemy gotówki: superokazja w sklepie, uroczystość rodzinna, wysoki mandat. Powodów jest przynajmniej tyle, ilu ludzi na świecie. Naturalnie w pierwszym momencie myślimy o banku lub innej instytucji finansowej, jak np. kasa oszczędnościowa, czy pożyczce w zakładzie pracy.

pozyczka vivus

Musisz wtedy złożyć oficjalny wniosek, przedstawić zaświadczenie o zarobkach i parę innych. Następnie bank potwierdza prawdziwość tych danych. W efekcie tylko przy naprawdę korzystnym splocie okoliczności uzyskasz środki w jeden, dwa dni, nie licząc czasu na zdobycie wspomnianych „papierków”. Zanim więc spełnimy wszystkie formalności i będziemy mieli już potrzebną sumę w ręku, przeminie powód, dla którego chcieliśmy te pieniądze zdobyć.

Co zrobić, żeby ominąć te wszystkie procedury i otrzymać środki na czas?

Warunki pożyczki gotówkowej od ręki

Możesz skorzystać z pomocy firmy kredytowej. Ale uważaj! Te instytucje pożyczają pieniądze na bardzo wysoki procent, którego znaczna część jest ukryta pod postacią prowizji, opłat, ubezpieczeń. Dokładnie zapoznaj się z warunkami umowy. Przeczytaj to, co jest wydrukowane mniejszą czcionką u dołu strony. Bądź maksymalnie ostrożny, żeby później nieprzyjemnie się nie rozczarować. Zdarza się bowiem, że „parabanki” nasyłają komornika już po paru dniach od upływu terminu spłaty raty albo nakładają bardzo wysoką karę za kilkudniowy poślizg w uiszczaniu zobowiązań. Niekiedy lepiej poprosić o pomoc rodzinę, zaufanych znajomych.

Jakie są warunki tzw. pożyczek gotówkowych od ręki? Musisz być osobą pracującą na podstawie umowy o pracę lub umowy zlecenia. Lecz w tym drugim przypadku dochody z danego źródła musisz uzyskiwać od przynajmniej roku. Poza tym na szybką pożyczkę od ręki mogą liczyć przedsiębiorcy, czyli osoby prowadzące działalność gospodarczą, a także emeryci i renciści. We wszystkich wariantach trzeba wykazać się dochodem minimum 500 zł netto miesięcznie. Poza tym pożyczkobiorca musi mieć ukończone 20 lat i w momencie zawierania umowy posiadać: dwa dokumenty tożsamości, zaświadczenie o zatrudnieniu, dochodach (ewentualnie odcinek emerytury lub renty), a panowie przed 28. rokiem życia – książeczkę wojskową.

Banki też się przyłączyły

Przed nastaniem kryzysu finansowego również banki zwietrzyły interes w pożyczkach gotówkowych od ręki i poluzowały kryteria, na których przyznają fundusze. Zaczęły się prześcigać w ofertach i chwalić szybkością rozpatrzenia wniosku kredytowego oraz kwotą pożyczki i czasem jej spłaty. Był jednak jeden dość istotny warunek, którego nie wymagały „parabanki” – nie mogłeś widnieć w rejestrze Biura Informacji Kredytowej...


Komentarze

zbyszek 02.09.2009. 08:42

pożyczka na weksel to coś dobrego i zarówno bezpieczna dla obu stron

rafal 17.11.2009. 19:52

potrzebuje 150 000 na konsolidacje hipoteki nie posiadamkredyty spłacane idealnie bik piękny ale banki odmawiaja ze wzgledu na male zarobki.To fakt jezeli ktos zarabia 3000 a spłaca 5500 to po konsolidacji nie będzie mógł spłacać 2400 PARANOJA.posiadam własna firme czy ktoś jest w stanie mi te kredyty pomuc skonsolidowac prosze o meail' sylwiabula@vp.pl dziekuje z góry za zainteresowanie

Daniel 10.03.2010. 16:39

Witam potrzebuje pozyczki gotówkowej na około 6 miesiecy, w wysokosci 5 tysciecy. Czy ktos moglby pomoc?

Monia 16.04.2010. 13:24

Potrzebne mi są pieniądze 130000 na spłatę komornika, kredyt zaciągnęłam dla kolezanki. Czy ktoś mógłby mi pomóc natychmiast.

Majka 29.04.2010. 11:18

Mam kłopot z komornikiem. Zaufałam koleżance i teraz sama mama problem. Czy ktoś pożyczyłby mi 4000 zł. Mam stałą praćę. Oddam do końca roku.

Ewa 20.06.2011. 20:32

potrzebuje pożyczyć 3000 złoty na spłatę zadłużenia za prąd nie pracuje co miesiąc mogę oddawać po 200 złoty

Wieslaw 24.06.2011. 08:31

Proszę o pomoc w uzyskaniu pozabankowej pożyczki może być pod zastaw samochodu.Pilnie potrzebuję 5000zl.

kasia 09.11.2012. 15:13

potrzebuje 3000 zl pozyczki

biala 26.02.2013. 06:38

Witam proszę o pomoc w uzyskaniu pożyczki poza bankowej bez zaświadczeń o dochodach

Dodaj komentarz do artykułu

* = obowiązkowe pole


4 + 1 =

Pożyczki · Pożyczki bez dochodów · Pożyczka gotówkowa od ręki

Forum

Komentarze