Pożyczki gotówkowe

Plusy i minusy pożyczki na dowód

Pożyczka na dowód to forma pożyczania pieniędzy która może być realizowana jako produkt bankowy, chociaż traktowany inaczej niż kredyty lub oferowany przez zarejestrowane instytucje finansowe, może to być również pożyczka prywatna. Należy od razu sprecyzować pojęcia, które w bankowości są bardzo istotne. Otóż, banki udzielają tylko i wyłącznie kredytów, pożyczka jest produktem pozabankowym.

pozyczka vivus

Odnawialny kredyt konsumpcyjny

Korzystasz z niego kiedy zajdzie taka potrzeba, kontrolujesz odsetki i nie musisz go ubezpieczać – to właśnie debet.

Kredyt odnawialny nazywany jest inaczej dopuszczalnym saldem debetowym. Oprocentowany jest zazwyczaj tak jak zwykły kredyt gotówkowy, lecz prowizja za jego udzielenie jest o wiele mniejsza, a dodatkowo banki nie wymagają dla tego produktu dodatkowych form zabezpieczenia. Aby móc wnioskować o odnawialkę trzeba w danym banku posiadać rachunek osobisty i aktywnie z niego korzystać.

Rozmowa kontrolowana - dlaczego konwersacja z konsultantem bankowej infolinii zawsze denerwuje

„-Indyki wpadają we wnyki. - Rozumiem. Ryby pływają na niby.” To konspiracyjny szyfr cioci Lusi i pani Halinki z filmu „Rozmowy kontrolowane” Sylwestra Chęcińskiego. Chociaż w kultowej komedii z 1991 roku rozwiązanie się sprawdziło, to jednak w przypadku rozmowy – kontrolowanej zresztą, bo zawsze nagrywanej – z bankową infolinią nawet znajomość odpowiedniego hasła nie pomoże nam w szybszym załatwieniu sprawy.

Rodzaje pożyczek - Gdzie pożyczać?

Krótki, ale kompleksowy przegląd różnych form pożyczek, jakie są dostępne na polskim rynku.

Państwo Pożyczalscy mają problem. Mieli ostatnio sporo wydatków, a w najbliższych miesiącach czekają ich kolejne. Ze znalezieniem dodatkowej pracy jest w ich mieście trudno, rodzice ani znajomi nie są w stanie pożyczyć im potrzebnej kwoty. Nasi bohaterowie zdecydowali się na pożyczkę. Oboje pracują, więc będą w stanie powoli oddawać pożyczone pieniądze. Kłopot w tym, że nigdy wcześniej nie brali pożyczki i zupełnie nie wiedzą, jak się do tego zabrać. Ofert jest bardzo i trudno wybrać tę najlepszą. Przeanalizujmy możliwości pożyczek dla państwa Pożyczalskich.

Krótko i na temat o pożyczkach i kredytach

Duża ilość ofert pożyczek i kredytów na rynku może przyprawić o ból głowy. Poniżej doradzamy, jak się w tym wszystkim nie pogubić i jak wybrać propozycję dla siebie.

Pożyczka i kredyt gotówkowy – te dwa pojęcia często bywają mylone i nie należy się temu dziwić. Efekt jest przecież w obu przypadkach podobny – szybki zastrzyk gotówki. Jednak gdy dokładnie przyjrzymy się obu produktom finansowym, okazuje się, że istnieją pomiędzy nimi poważne różnice.

Strony: 1 2

Pożyczki · Pożyczki gotówkowe

Forum

Komentarze