Plusy i minusy pożyczki na dowód

Pożyczka na dowód to forma pożyczania pieniędzy która może być realizowana jako produkt bankowy, chociaż traktowany inaczej niż kredyty lub oferowany przez zarejestrowane instytucje finansowe, może to być również pożyczka prywatna. Należy od razu sprecyzować pojęcia, które w bankowości są bardzo istotne. Otóż, banki udzielają tylko i wyłącznie kredytów, pożyczka jest produktem pozabankowym.

pozyczka vivus

Plusem takiej pożyczki (ale w wielu wypadkach bardzo wątpliwym, o czym później) jest to, że firma, czy osoba jej udzielająca, omija wiele miejsc, w których bank sprawdza klienta – chodzi głównie o BIK, czy też zatrudnienie, dochody, ich dokładne źródło. Pożyczka pozabankowa jest również alternatywą dla osób, które czerpią dochody z różnego rodzaju umów cywilnoprawnych, często są to artyści, którzy nie mają stałych dochodów i umowy o pracę. Minusem takiej pożyczki jest jednak to, że osoby znajdujące się w tak zwanej pętli zadłużenia, osoby, które nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu bankowego, pogłębiają swoją niedobrą sytuację.

Plusem, dla wielu osób bardzo istotnym, takiej pożyczki jest brak stresu podczas jej udzielania. Zazwyczaj jest to pewna i szybka decyzja dotycząca jej przyznania – obecnie często brak jest nawet fizycznego kontaktu między stronami i cała transakcja ma charakter wirtualny. Bardzo wiele osób nie wie, że do wzięcia takiej pożyczki zachęceni zostali poprzez sprytnie zastosowane socjotechnik, które sprawiają, że klient dostrzega jedynie plusy takiej pożyczki. Nie dostrzega on zagrożeń, które często oznaczają dodatkowe spłaty, bardzo często tego typu pożyczki są ofertami krótkoterminowymi, które po przekroczeniu terminu spłaty generują bardzo wysokie koszty.

Zazwyczaj pożyczkobiorca czyta w ofertach pożyczek na dowód tylko to, co chce przeczytać. Najczęściej rozumie to, że szybko i bez problemu otrzyma pieniądze na konto, często bez wychodzenia z domu. W chwili szukania pieniędzy jest to najważniejsza z informacji. Potem, gdy pojawia się konieczność spłaty bywa różnie – jedni załamują się, bo uzyskane środki nie załatwiły żadnych problemów, inni szukają po prostu kolejnych możliwości pożyczenia pieniędzy i pogłębiają jeszcze swoje problemy związane z finansami. Bardzo poważnym błędem starających się o pożyczkę jest to, że nie czytają powoli i ze zrozumieniem oferty i/lub umowy i nie zadają pytań dotyczących tych miejsc, gdzie cokolwiek wydaje się im niezrozumiałe.

Istnieje jednak grupa klientów, dla których pożyczka na dowód jest bardzo dobrym, chwilowym rozwiązaniem, ponieważ trafiła się jakaś wyjątkowa okazja. Zaletą jest tu czas, bo bardzo często pożyczka na dowód może znaleźć się na koncie klienta w przeciągu godziny lub dwóch.


Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.

Dodaj komentarz do artykułu

* = obowiązkowe pole


2 + 4 =

Pożyczki · Pożyczki gotówkowe · Plusy i minusy pożyczki na dowód

Forum

Komentarze