Pożyczki hipoteczne

Spread przy kredytach w obcej walucie

Czy wiesz na czym zarabia bank udzielając kredyt hipoteczny? Koszty są zaszyte w sam produkt, dlatego warto mu się dokładnie przyjrzeć nim podpiszesz umowę.

Bywa, że kredyt hipoteczny jest jedyną szansą na zdobycie własnego lokum. Mieszkać musi każdy z nas, a to powoduje że rynek hipoteczny wciąż cieszy się ogromnym powodzeniem. Nawet wciąż nowe rekomendacje przycinające zdolność kredytową klientów nie są w stanie zahamować potrzeby posiadania własnej nieruchomości.

pozyczka vivus

Pożyczka czy kredyt hipoteczny?

Te dwa pojęcia mimo podobnego brzmienia różnią się od siebie istotą produktu. Jeśli się zastanawiasz, o który z nich się starać przeczytaj artykuł.

Kredyt hipoteczny to inaczej zabezpieczona pożyczka, ale udzielona warunkowo. Celem jej finansowania zawsze jest konkretna inwestycja. W przypadku osób fizycznych, może to być na przykład zakup działki budowlanej i budowa domu, remont domu, bądź mieszkania, zakup lokalu mieszkalnego. Jeśli w grę wchodzi finansowanie firmy, kredyt hipoteczny może zostać zaciągnięty w sposób celowy na zakup maszyn przemysłowych, budowę lokalu użytkowego albo nieruchomości, która ma w przyszłości stać się siedzibą firmy.

Czy warto ubezpieczać pożyczkę?

Niekompetentni pracownicy banków i nierzetelni dziennikarze wypracowali w świadomości kredytobiorców zły pogląd na ubezpieczenie do pożyczki. Przeciętny klient banku już na samo wspomnienie słowa „ubezpieczenie” broni się listą obiekcji. Jak naprawdę rzecz się ma? Czy produkt ubezpieczeniowy w pakiecie z pożyczką, to w rzeczywistości narażenie klienta na zbędne koszty?

Wakacje na raty

Oszczędności to dość trudna kwestia i nie każdy jest w stanie zgromadzić potrzebne kwoty. Warto co jakiś czas odkładać konkretną sumę pieniędzy, tak by mogła na siebie pracować. Najłatwiej jest zrobić odpowiedni spis wydatków stałych oraz tych nieprzewidzianych.

Odkładając co miesiąc wybraną kwotę w ciągu roku jesteśmy w stanie zaoszczędzić naprawdę solidną kwotę. Nie zawsze jednak mamy na to chęci oraz czas i zwykle budzimy się zaraz przed wyjazdem. Bardzo często w okresie przedwakacyjnym marzą nam się wspaniała wakacje, z dala od zgiełku i codziennej rutyny. Już chcemy zamawiać wymarzoną wycieczkę, gdy okazuje się, że nasze oszczędności nie są w stanie pokryć wszystkich kosztów z nią związanych. W takich sytuacjach ratunkiem dla nas mogą okazać się pożyczki na dowód. Główna zaleta tego typu krótkoterminowych pożyczek jest taka, że są one przyznawane bez konieczności załatwienia wielu formalności, które są przede wszystkim bardzo czasochłonne. W tym przypadku wystarczy nam jedynie dowód osobisty oraz poświęcenie jednego popołudnia.

Państwo pomaga w spłacie kredytu hipotecznego

Państwo polskie na różny sposób próbuje pomóc swoim obywatelom. Pomoc ta przejawia się w różny sposób. Jednym z wariantów jest udzielenie pomocy osobom, które chcą wziąć kredyt hipoteczny lub takim, które taki kredyt już posiadają, ale nie mają w obecnej chwili możliwości dokonywania wpłat. Przyczyną jest utrata pracy z przyczyn niezależnych od pracownika.

Od 2006 roku można zaciągać kredyt z pomocą państwa. Brzmi bardzo zachęcająco. Państwo na pomoc spłaty kredytu przeznaczyło środki pochodzące ze środków budżetowych. Pomoc polega na spłacie części odsetek w wysokości 50% od zaciągniętego kredytu w PLN przez okres 8 lat. Uzyskanie takiego kredytu jest bardzo dobrym i korzystnym rozwiązaniem dla wielu osób. Jednak żeby można było ubiegać się o taki kredyt muszą zostać spełnione pewne warunki.

Strony: 1 2

Pożyczki · Pożyczki hipoteczne

Forum

Komentarze