Pożyczki hipoteczne

Historia kredytowa w ubieganiu się o pożyczkę

Starając się o kredyt czy pożyczkę gotówkową w banku należy spełnić szereg warunków. Jeśli wnioskujemy o sporej wielkości pożyczkę trzeba liczyć się z tym, że bank sprawdzi naszą historię kredytową. Stanowi to dla niego zabezpieczenie, że jeśli klient ma pozytywną historię w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) to można przypuszczać, ze z nowego zobowiązania będzie się wywiązywał także w sposób regularny. Brak historii kredytowej bądź co gorsza – niekorzystna historia kredytowa ogranicza możliwości zapożyczenia się w banku. W takiej sytuacji klient musi poszukiwać innych instytucji, które będą mu skłonne pożyczyć pieniądze bez sprawdzania jego danych w BIK-u.

pozyczka vivus

Kredyt, pożyczka na spłatę innych zobowiązań?

O kredyt jest obecnie trudno. Minęły czasy, kiedy banki rozdawały pieniądze na lewo i na prawo. Po części wynika to z globalnego kryzysu, po części z daleko posuniętego zadłużenia polskiego społeczeństwa. Czy przyznając się do zadłużenia mamy szansę na kredyt?

Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Wydawałoby się, że łatwiej jest zdobyć pożyczkę „na wakacje”, niż na spłatę starych długów. Często zakładamy, że przyznając się do zadłużenia przekreślamy swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku kredytowego. BiK stał się postrachem przeciętnych zjadaczy chleba, którzy kilka lat temu ochoczo zaciągali pożyczki gotówkowe, kuszeni kolejnymi promocjami banków. Narodowy Bank Polski szacuje, że osób które w okresie bankowego prosperity zadłużyły się ponad miarę jest aż półtora miliona, a około stu tysięcy posiada dziesięć (lub więcej) różnych niespłaconych kredytów. Niedługo wejdzie w życie tzw. Rekomendacja T, która – jak uważają specjaliści – może położyć ostateczny kres – jakże popularnym nie tak dawno – pożyczkom „na dowód”, a i bez tego banki raczej nie są skore do „rozdawania” pieniędzy. Nawet jeśli nasze nazwisko nie figuruje w rejestrze dłużników, nasze szanse na pożyczkę gotówkową („na wakacje”, „na dowolny cel”, „na zakupy” – jak kiedyś je ochoczo reklamowano) są obecnie dużo mniejsze niż jeszcze kilka lat temu.

Szybka pożyczka gotówkowa

Grono osób korzystających z usług pozabankowych podmiotów gospodarczych udzielających pożyczek jest naprawdę spore. Zadłużeni i zaskoczeni nagłymi wydatkami to podstawowe grupy klientów „parabanków”.

Dla kogo jest szybka pożyczka gotówkowa? Grupa docelowa pozabankowych instytucji finansowych będących alternatywą dla typowych banków jest dość duża. Pożyczki gotówkowe od ręki są wygodne, relatywnie łatwo dostępne, więc pożyczkobiorca otrzymuje wsparcie dużo szybciej niż w normalnym banku, nawet tego samego dnia. Wszystko zależy od możliwości firmy pożyczkowej – czy ma wystarczająco wielu agentów (im więcej przedstawiciel, tym więcej klientów można obsłużyć danego dnia).

Kredyt, pożyczka pod zastaw nieruchomości

Wybierając najkorzystniejszą ofertę wśród produktów bankowych często zmuszeni jesteśmy pójść na pewien kompromis. Dzieje się tak przez warunki jakie należy spełnić by móc skorzystać z danej oferty. Istnieje mnóstwo rozwiązań, które dzięki swojej konstrukcji umożliwiają szybki dostęp do kredytu osobom, które w normalnych warunkach nie miałyby takiej szansy. Produkty takie mają zazwyczaj bardzo uproszczoną procedurę, nie zawierają dodatkowych wymogów niezbędnych do spełnienia. Bywa też, że nie musimy określać celu na jaki przeznaczymy pożyczone pieniądze. Niestety coś, za coś. Takie produkty zazwyczaj mają ograniczony czas przez jaki możemy spłacać pożyczkę, czy kredyt. Oznacza to, że maksymalny czas spłaty zwykle nie będzie przekraczał kilku lat. Dodatkowo bank ogranicza sumę jaką można uzyskać do kilkunastu tysięcy złotych, przez co produkt ten staje się mniej interesujący dla osób zainteresowanych większym wsparciem finansowym. Generalnie oprocentowanie również jest na znacznie wyższym poziomie w stosunku do innych produktów. Przykładami opisywanych produktów są różnego rodzaju kredyty konsumpcyjne i pożyczki gotówkowe.

Strony: 1 2

Pożyczki · Pożyczki hipoteczne

Forum

Komentarze