Państwo pomaga w spłacie kredytu hipotecznego

Państwo polskie na różny sposób próbuje pomóc swoim obywatelom. Pomoc ta przejawia się w różny sposób. Jednym z wariantów jest udzielenie pomocy osobom, które chcą wziąć kredyt hipoteczny lub takim, które taki kredyt już posiadają, ale nie mają w obecnej chwili możliwości dokonywania wpłat. Przyczyną jest utrata pracy z przyczyn niezależnych od pracownika.

Od 2006 roku można zaciągać kredyt z pomocą państwa. Brzmi bardzo zachęcająco. Państwo na pomoc spłaty kredytu przeznaczyło środki pochodzące ze środków budżetowych. Pomoc polega na spłacie części odsetek w wysokości 50% od zaciągniętego kredytu w PLN przez okres 8 lat. Uzyskanie takiego kredytu jest bardzo dobrym i korzystnym rozwiązaniem dla wielu osób. Jednak żeby można było ubiegać się o taki kredyt muszą zostać spełnione pewne warunki.

pozyczka vivus

Pomoc ta, czy też kredyt nosi nazwę „Rodzina na swoim”. Jak sama nazwa wskazuje nie jest to kredyt dla każdego. Wyżej wymieniona oferta powstała z myślą o rodzinie i to właśnie dla rodzin jest on przeznaczony. Według ustawy o taką pomoc od Państwa mogą ubiegać się:

Jest tylko jeden warunek, że wcześniej żadna z wymienionych osób nie mogła być stroną w innej umowie kredytu preferencyjnego. Ponadto w dniu zawarcia umowy kredytowej osoba ją zawierająca nie może posiadać prawa własności do mieszkania lub domu. Kredyt hipoteczny z dopłatą Państwa to bardzo dobre rozwiązanie dla wielu rodzin, jednak cały czas najbardziej korzystnym kredytem na rynku jest kredyt we frankach, chociaż coraz trudniej jest go otrzymać. Banki bowiem wprowadziły bardziej obostrzone warunki, tak więc wiele osób po prostu się na niego nie załapuje. Kredyt we frankach mimo, że jest najbardziej korzystny robi się pożyczką dla najbogatszych. Lista banków, które udzielają pożyczki na 100% wartości mieszkania jest coraz mniejsza i ciągle się obniża.

Cechy charakteryzujące kredyt „Rodzina na swoim” to:

Kredyt może być udzielony na:

Wyżej wymienionego kredytu udzielają banki, które podpisały umowę z bankiem BGK. Tych banków jest kilkanaście, tak więc klient ubiegający się o kredyt preferencyjny nie będzie miał problemu ze znalezieniem odpowiedniej placówki.


Komentarze

morus 13.02.2011. 16:13

i to wlasnie jest nasza ukochana polska.Pomoc powinna byc dostepna dla wszystkich .placimy podatki ,placimy panstwu grube pieniadze a co mamy w zamian zadnej pomocy,ewentualnie kuron 600zl niestety za ta kwote nikt nieprzezyje miesiaca a jak dochodzi rata kredytu to pozostaje sie chyba tylko powiesic.niestety miejsc pracy calorocznych jest coraz miej i to jest problem bo jak bylaby praca bylyby pieniadze na kredyt i zycie

Dodaj komentarz do artykułu

* = obowiązkowe pole


4 + 7 =

Pożyczki · Pożyczki hipoteczne · Państwo pomaga w spłacie kredytu hipotecznego

Forum

Komentarze