Kredyt z dowodem

Zewsząd słyszymy o ofertach kredytów na dowód. Media, z telewizją i Internetem na czele, ciągle pokazują nam reklamy banków i instytucji finansowych, które są skłonne udzielić swoim klientom pożyczki, jedynie za okazaniem dowodu osobistego. Czy tak jest w istocie? Cóż, różnie z tym bywa. Przede wszystkim warto zaznajomić się w ogóle z pojęciem kredytu na dowód. Taki produkt bankowy umożliwia otrzymanie kredytu gotówkowego bez konieczności przedstawiania zaświadczenia o dochodach, czy też organizowania dodatkowych jego zabezpieczeń. Wystarczy przy ubieganiu się o kredyt wypełnić wniosek i okazać dowód osobisty.

We wniosku klient musi zadeklarować, jakie uzyskuje dochody. Bank, jeśli będzie miał co do tego wątpliwości, zwróci się do pracodawcy o potwierdzenie oświadczenia klienta.

pozyczka vivus

Oferty banków zmieniają się bardzo często i trudno obiektywnie i rzeczowo ocenić, czy kredyt gotówkowy na dowód jest rzeczywiście możliwy, czy też nie. O kredyt gotówkowy bez zaświadczeń ubiegają się zwykle te osoby, które nie mogą zaciągnąć normalnej pożyczki w banku, ponieważ na przykład nie mają regularnych dochodów, czy też ich historia kredytowa nie jest korzystna.

W Polsce istnieje wiele instytucji udzielających kredytu na dowód, ale za najbardziej jaskrawy przykład można podać firmę Provident. Od lat udziela ona pożyczek swoim klientom i to w ich domach. Zwykle nie wymaga żadnych zaświadczeń od klientów, jedynie dowodu osobistego. Trudno uwierzyć, aby firma finansowa z czystego serca udzielała pożyczek klientom, więc można przypuszczać, że owszem, daje ona kredyty na dowód, niemniej jednak czerpie z nich wymierne korzyści finansowe. Tak też jest w istocie, ponieważ banki i firmy udzielające kredytów o tak wysokim stopniu ryzyka muszą zabezpieczyć swoje interesy. Traci na tym sam konsument, który zaciągając nawet niewielką kwotę pożyczki, zmuszony jest płacić horrendalnie wysokie odsetki. Oprocentowanie kredytów gotówkowych bez zaświadczeń jest najczęściej dużo wyższe od oprocentowania kredytów mieszkaniowych, czy posiadających pewne zabezpieczenie spłaty. Wynosi ono maksymalnie do 20%.

Kredyt na dowód zwykle jest wnioskowany w małych kwotach, ale w niektórych bankach w takim trybie kredytowania można uzyskać nawet 10 000 zł. Taki próg kredytów na dowód reprezentuje bank PKO BP. Bez zbędnych formalności, wyłącznie okazując dowód osobisty i składając oświadczenie o zarobkach, klient może zaciągnąć tam kredyt na dowód i spłacać go nawet przez 8 lat. Podobny produkt ma w swojej ofercie Lukas Bank , Eurobank, Dominet Bank, CitiHandlowy, mBank. W bankach tych można uzyskać kredyt gotówkowy bez konieczności prezentowania zaświadczeń o dochodach aż do 30 000 zł.


Komentarze

dorotka32 19.08.2010. 11:44

porzebuje pomocy ogromne dlugi potrzbuje pozycz 35000 moge placic po 400 zl miesiecznie jestem samotna matka z 2 dzieci ojciec ich niezyje dziekuje za serce

ewa 29.03.2013. 17:06

potrzebuje pozyczki od zaraz nie mam szczego zaplacic mieszkania a mam dzieci

Dodaj komentarz do artykułu

* = obowiązkowe pole


1 + 9 =

Pożyczki · Pożyczki na dowód · Kredyt z dowodem

Forum

Komentarze