W pogoni za pożyczką...

Cały czas staramy się dogonić stracony czas, ale tak naprawdę kręcimy się wokół własnej osi. Patrzymy, ale nie widzimy. Chcemy wydostać się z tej beznadziejnej sytuacji, ale to nas przerasta. Czy pożyczka może nas uratować?

Dużo pisze sie i mówi o ludziach zadłużonych. Ludziach, którzy żyją z dnia na dzień (przynajmniej tak media przedstawiają sytuację...), i którzy zadłużają się ponad miarę. Po czyjej stronie leży wina? Po stronie banków i firm pozabankowych, które udzielają kredytów czy może to sami ludzie dążą do takiego losu, a może to jeszcze coś innego?

Raz na wozie, raz pod wozem

Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że każdy chociaż raz w swoim życiu doświadczył czegoś, co określić można mianem szczęścia albo - w nawiązaniu do pieniędzy - krótkotrwałego bogactwa. A raczej poczucia się bogatym. Bo czym sie różni posiadanie drogiego samochodu od stania obok takiego samochodu? Stojąc przy drogim samochodzie można poczuć się tak, jakby się było jego właścicielem. Wyobraźnia nie zna granic.

Co pozostaje największym źródłem problemów u ludzi zadłużonych? Czy to jest to, że mało zarabiają (w sensie: pracodawcy mało płacą)? Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i tak można jeszcze dodać, że każdy Polak wie najlepiej, stąd prosty wniosek, że po prostu każdy godzi się na taki los, jaki sobie wymarzył.

Istota pożyczki w drodze do spełnienia się

W istocie najlepiej brać pożyczkę, gdy stanowi ona środek to osiągnięcia celu. Jeżeli bierze się pożyczkę tylko w celu zaciągnięcia kolejnego zobowiązania, to takie działanie mija się z celem - chyba, że ktoś widzi w tym głębszy sens i po prostu lubi to robić.

Pożyczka sama w sobie to po prostu dodatkowe pieniądze, które otrzymujemy na pewien czas. Pieniądze, które trzeba oddać, bo taka jest umowa. Wiążąc się taką umową należałoby na samym początku zastanowić się, w jaki sposób będziemy w stanie spłacić dług. Jeżeli bierzemy pieniądze i nie mamy jak ich potem oddać, to dochodzimy do tzw. spirali kredytowej.


Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.

Dodaj komentarz do artykułu

* = obowiązkowe pole


1 + 1 =

Pożyczki · Pożyczki na dowód · W pogoni za pożyczką...

Forum

Komentarze