Pożyczki od ręki

Koszt pożyczki na dowód

Osoba, której odmówiono w kilku bankach udzielenia kredytu, a znajduje się ona w trudnej sytuacji, będzie szukała jakiejkolwiek pożyczki nie bardzo zastanawiając się nad jej kosztami. Bardzo często zdarza się, że osoba zadłużona ma taką sytuację, że nie zastanawia się zupełnie nad kosztami pożyczki, jakby ten problem odsuwając w czasie. A firmy udzielające tego typu pożyczek kuszą coraz bardziej – obecnie nawet osoba bez zdolności kredytowej, bardzo zadłużona ma szansę uzyskać pożyczkę w ciągu 15 minut bez wychodzenia z domu.

pozyczka vivus

Karta kredytowa – zło, czy błogosławieństwo?

Rynek kart kredytowych popsuł się, gdy nastąpiła fala rozdawnictwa. A dokładnie wtedy, gdy banki zaczęły przyznawać złote karty z dużymi limitami klientom zarabiającym 1000zł netto.

Karta kredytowa to także forma pożyczki gotówkowej, chociaż w wygodniejszej dla klienta formie. Oferty banków zawierają przeważnie trzy rodzaje kart: Standard, Gold i Platinum. Ta pierwsza, ma mniejsze wymagania odnośnie zarobków klienta, jednocześnie jest wyżej oprocentowana i posiada krótszy grace period (z ang. okres łaski).

Bierz pożyczkę w swoim banku

Nawiązanie bliskich relacji z bankiem daje podstawę do kompleksowej obsługi Twoich potrzeb finansowych — w tym ubiegania się o pożyczkę czy kredyt. Dlatego coraz częściej klienci są portfelowani do konkretnego doradcy, tak aby obsługa finansowa była sprawna i bezproblemowa.

Do kogo skierowana jest szybka pożyczka?

Szybka pożyczka, jak sama nazwa wskazuje, jest formą udzielania wsparcia finansowego w krótkim czasie. Z pewnością liczne oferty, z jakimi możemy się spotkać, skierowane są do osób, które potrzebują dodatkowej gotówki i to właściwie „na już”. To, do kogo jest skierowana szybka pożyczka, uzależnione jest od instytucji, która ją udziela. Należy bowiem pamiętać, ze jeśli instytucją jest bank, wówczas na otrzymanie tego typu pożyczki mogą liczyć jedynie osoby, które wykażą się stałym dochodem miesięcznym a także nie figurują w Biurze Informacji Kredytowej jako dłużnicy niewywiązujący się z postanowień umowy kredytowej w innym banku.

Chcesz stracić przyjaciela? Pożycz mu pieniądze! Czyli: jak uratować finanse kumpla

Brzmi brutalnie, prawie jak - „rozśmiesz Pana Boga opowiadając mu o swoich planach”. Oba frazesy mają niestety wiele wspólnego z codziennością wielu z nas. Pożyczki bliskim znajomym udzielane są najczęściej w zaufaniu, z dobrej woli i bez potwierdzenia. Bo kiedy w grę wchodzi wieloletnia relacja i wspomnienie minionych przygód, o których godzinami można by było opowiadać – trudno jest oczekiwać formalizacji koleżeńskich układów.

I tak – najczęściej pożyczamy „do kiedyś tam”, albo „jak będziesz mógł, to oddasz”. W najlepszym wypadku – ustalamy (przeważnie odległy i dogodny dla spłacającego) termin lub rozkładamy pożyczkę na dowolnie przez dłużnika regulowane raty. Intencje są dobre – gorzej niestety bywa z ich konsekwencjami i pieniądze często już do nas nie wracają. A jeśli cudem jakimś, uda się je odzyskać – dzieje się to przy użyciu próśb, gróźb, błagań, a finalnie - kosztem przyjaźni.

Strony: 1 2 3

Pożyczki · Pożyczki od ręki

Forum

Komentarze