Koszt pożyczki na dowód

Osoba, której odmówiono w kilku bankach udzielenia kredytu, a znajduje się ona w trudnej sytuacji, będzie szukała jakiejkolwiek pożyczki nie bardzo zastanawiając się nad jej kosztami. Bardzo często zdarza się, że osoba zadłużona ma taką sytuację, że nie zastanawia się zupełnie nad kosztami pożyczki, jakby ten problem odsuwając w czasie. A firmy udzielające tego typu pożyczek kuszą coraz bardziej – obecnie nawet osoba bez zdolności kredytowej, bardzo zadłużona ma szansę uzyskać pożyczkę w ciągu 15 minut bez wychodzenia z domu.

pozyczka vivus

Można domyślić się, że wysoka cena takiej pożyczki na dowód wynika z faktu, że część pożyczkobiorców po prostu nie spłaca swoich zobowiązań – wysokie spłaty uczciwych pożyczkobiorców sprawiają, że instytucja finansowa ma zabezpieczone swoje dochody.

Pożyczka na dowód to obecnie bardzo popularny produkt, przynajmniej takie się odnosi wrażenie przeglądając prasę i informacje w sieci. Wszędzie pełno jest ofert, które są propozycją wre cz natychmiastowego udzielenia kredytu. Oczywiście, że ryzyko ponoszone przez udzielającego pożyczek tego typu jest spore, więc i koszt takiej pożyczki jest duży. Jednak dla wielu pożyczkobiorców ważne jest to, że formalności są zminimalizowane, zaś oczekiwanie na decyzję to kilkanaście minut.

Ważne jest tu również to, że o taką pożyczkę mogą się starać w zasadzie wszyscy – osoby bez dochodów, bez pracy. Zresztą na rynku jest coraz więcej firm, które chcą pożyczać. Jedna z takich firm, która w rankingach znajduje się zazwyczaj na pierwszym miejscu oblicza swój zysk za pożyczone pieniądze na poziomie 6 złotych za pożyczone 10 złotych – czy jest to dużo, czy niewiele, to każdy pożyczający musi sam zanalizować, przeliczyć. Niestety inne firmy z rankingu wyglądają już mniej optymistycznie od strony finansowej – kasa „od ręki” to koszt przy pożyczonych 300 złotych na 30 dni 96 złotych. I tu już chyba nie ma wątpliwości, czy taka szybka pożyczka jest droga, czy też nie.

Można stwierdzić, że pożyczki na dowód są drogie i najczęściej mają tak krótki termin na oddanie pożyczonej kwoty, że często taka pożyczka na dowód nie pomaga, a wręcz nakręca spiralę długów.


Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.

Dodaj komentarz do artykułu

* = obowiązkowe pole


8 + 1 =

Pożyczki · Pożyczki od ręki · Koszt pożyczki na dowód

Forum

Komentarze