Pożyczki pozabankowe

Bankowe i pozabankowe pożyczki na dowód

W zasadzie każda osoba fizyczna ma możliwość udzielania pożyczki, jest to dość dobrze określone przez prawo. Pożyczka na dowód udzielana przez bank zawsze będzie miała jakieś cechy kredytu bankowego i rzadko który bank nie prześwietli takiego klienta. Łatwiej jest otrzymać pożyczkę na dowód w instytucjach pozabankowych, ponieważ nie mają one możliwości sprawdzenia historii kredytowej (również tej z BIK) potencjalnego pożyczkobiorcy.

pozyczka vivus

Pożyczki przez SMS - Jeden SMS – i gotowe

Zapomnij o formalnościach w banku, o oczekiwaniu na decyzję kredytową, o gromadzeniu sterty dokumentów. Wystarczy mieć telefon komórkowy i konto w banku, by móc skorzystać z nowej oferty firm pożyczkowych – pożyczki przez SMS.

Pożyczka pozabankowa idealna na święta?

Coraz trudniej mamy możliwość pożyczenia pieniędzy od banku. Niestety często spotykamy się z brakiem akceptacji naszej wierzytelności, przez co staramy się w inny sposób szukać informacji na temat, jak łatwo otrzymać pieniądze bez BIK. Oczywiście taka możliwość istnieje. Taką pożyczkę bowiem możemy uzyskać w różnych instytucjach pozabankowych. Często także opcja taka staje się możliwa już w specjalnych portalach społecznościowych. W tym ostatnim wypadku pożyczkobiorcami a także pożyczkodawcami są po prostu internauci.

Pożyczka od pośrednika czy kredyt w lombardzie?

Bardzo często, kiedy nie zostanie nam udzielony kredyt gotówkowy w banku zastanawiamy się nad tym, jaki może być sposób na to, aby jednak taką pożyczkę dostać. Możemy wybierać spośród bardzo szerokiej gamy pożyczek pozabankowych. Mogą to być chociażby pośrednicy finansowi. Są to tak zwane firmy niebankowe, udzielające pożyczek. Działają one przeważnie na zasadzie pośrednika finansowego, który udziela pożyczek w imieniu banku. Oczywiście w takim wypadku procedury zastosowania są podobne, jak w przypadku procedur w udzielaniu kredytów w bankach. Jednakże tego typu rozwiązanie okazać się może dla nas niekorzystne, ponieważ trudno jest w nich liczyć na pożyczkę, tym bardziej jeżeli kredyt gotówkowy nie został nam udzielony w banku. Jednakże w każdym innym przypadku prawo tak zwane bankowe zezwala firmom, które nie są bankami na udzielenie osobie prawnej pożyczki w gotówce. Jednak tego typu pożyczka odbywa się jedynie z funduszy własnych. Warto zaznaczyć, iż umowy pożyczek podlegają artykułowi 720-724 kodeksu cywilnego.

Pożyczki gotówkowe bez BIK-u

Na ulotkach reklamujących pożyczki typu gotówkowe widnieje gruby napis bez BIKU-u - cóż to może oznaczać dla przeciętnego Kowalskiego?

BIK jest to Biuro Informacji Kredytowej i postało ono dla banków i innych instytucji finansowych, aby miały one możliwość sprawdzenia historii kredytowej swoich klientów. Niekiedy są one dobre a innym razem złe. Dobre pozwalają zaciągać kolejne kredyty na wyższe kwoty, natomiast te złe uniemożliwiają czasami zaciągnięcie kolejnego kredytu. W takich sytuacjach, klient, który potrzebuje gotówki zwraca się do instytucji finansowych o pożyczkę, ale bez sprawdzenia w BIK. Oznacza to, że musi się liczyć z wyższymi kosztami zaciągnięcia takiej pożyczki oraz jej większym zabezpieczeniem, wymaganym przez bank.

Strony: 1 2

Pożyczki · Pożyczki pozabankowe

Forum

Komentarze