Pożyczki prywatne

Znajomość na procent z kolegą na raty - wszystko o prywatnych pożyczkach z odsetkami w tle

Raz na górze, raz na dole... bo w życiu bywa różnie. Zdarza się, że dopada nas finansowy dołek i pilnie potrzebujemy pieniędzy. I wtedy, przeważnie jak na złość – banki, które ponoć „dają” wszystkim – nam akurat kredytu odmawiają.

W przypadku utraty finansowej mobilności pomocną dłoń podać nam mogą znajomi. Zamożny kolega nie dość, że chętnie udzieli nam okresowego wsparcia finansowego, to jeszcze nie będzie pytał o stuletnią historię przelewów i z zaciętością szkockiej księgowej nie zacznie obliczać naszej zdolności kredytowej. Może za to nałożyć na taką prywatną, przyjacielską pożyczkę obowiązek spłaty ustalonej kwoty wraz z naliczonymi procentami. Co wtedy robić? Oskarżyć go o pazerność i skłonność do lichwy? Niekoniecznie!

pozyczka vivus

Pożyczki społecznościowe: Człowiek człowiekowi... pożycza

Pierwsze tego typu serwisy powstały w Wielkiej Brytanii. W Polsce na razie są nowością. Portale pożyczek społecznościowych to miejsca, gdzie spotykają się osoby, które potrzebują nisko oprocentowanych pożyczek z tymi, którzy nie hołdują zasadzie „dobry zwyczaj – nie pożyczaj”.

Pożyczka prywatna pod weksel – ratunek czy pogrzebanie?

Pożyczka prywatna jest coraz chętniej wybieraną formą kredytu, w szczególności przez grupy ludzi, którym nie zależy na zaciąganiu bardzo wysokich kwot pieniężnych. Czy aby jednak wszystko jest takie proste, jasne i zrozumiałe? Czy metoda działania pożyczek prywatnych – z dala od wszelkich bankowych aspektów nie jest czasem kolejną próbą oszustwa i możliwości żerowania na niedoświadczonym i zagubionym pożyczkobiorcy?

Od pewnego czasu pożyczka prywatna cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród grupy seniorów, ale głównie u młodych ludzi. Całe piękno tego typu formy zaciągania kredytu skupia się przede wszystkim na utrzymaniu procesu przydzielenia pożyczki z dala od bankowości, utrudnień, długiego czasu oczekiwania na rozpatrzenie zgłoszenia, zbędnej biurokracji. Wszystko dzieje się w sposób szybki, sprawny i skuteczny. Ten rodzaj pożyczki jest skierowany do osób, które z trudem wiążą koniec z końcem, mają problemy z przetrwaniem w sferze finansowej przez okres pełnego miesiąca. Oczywiście nie jest to jedyny target, do którego pożyczkodawcy kierują swoje oferty. Możliwości, jakie daje nam pożyczka prywatna, są stworzone dla każdego. Czy trzeba spełniać jakieś warunki? Oczywiście, że tak. Przecież w sferach pożyczek i kredytów nigdy nie było łatwo. W końcu chodzi tu o pieniądze.

Pożyczka bez obaw o BIK

Bank udzielając kredytu lub pożyczki zwykle sprawdza dane klienta w Biurze Informacji Kredytowej, czyli w popularnym BIK-u. Czasami historia kredytowa jest na tyle nieciekawa, że bank negatywnie rozpatruje wniosek o udzielenie kredytu tłumacząc, że nie może ignorować informacji, jakie znajdują się w BIK.

Co wówczas może zrobić klient? Czy nie dostanie on pożyczki na swoje cele? Nic podobnego, są banki i instytucje finansowe, które udzielają kredytów bez sprawdzania klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Wiele placówek bankowych oferuje tak zwane kredyty bez BIK, inaczej zwane kredytami na dowód osobisty. Pożyczki tego typu są wysoko oprocentowane, nawet do 20%, ale dzięki nim wnioskodawca może otrzymać kredyt bez zaświadczeń o dochodach i bez sprawdzania jego historii kredytowej nawet do wysokości 30 000 zł.

Szybka pożyczka w parabanku?

Na prezent dla wnuczka albo rozkręcenie własnej firmy – to tylko niektóre powody, dla których ludzie sięgają po łatwo dostępne pożyczki pozabankowe.

Poza osobami, których dane widnieją w BIK-u, bezrobotnymi, osobami bez stałych dochodów i umowy o pracę na czas nieoznaczony z łatwo dostępnych pożyczek pozabankowych korzystają osoby starsze oraz takie, które rozpoczynają własną działalność gospodarczą (samozatrudnieni).

Strony: 1 2

Pożyczki · Pożyczki prywatne

Forum

Komentarze