Zasady udzielania pożyczki na dowód

Mówiąc o zasadach udzielania pożyczek na dowód należy powiedzieć, iż pożyczka taka jest pożyczką bez konieczności dostarczania bankowi czy też innej firmie/placówce finansowej występującej w roli kredytodawcy dodatkowych dokumentów. Do jej otrzymania bank/firma oferująca nam pożyczkę gotówkową nie wymaga posiadania zaświadczeń o dochodach oraz zaświadczenia z ZUS i US.

pozyczka vivus

Aby pożyczka tego typu mogła zostać nam przyznana wymagane są jedynie podstawowe dokumenty. Oferta, jaką jest pożyczka na dowód jest ofertą kierowaną zarówno do klientów indywidualnych, czyli do osób pracujących, emerytów i rencistów. Jest ona jednak także ofertą kierowaną do firm. Aby pożyczka na dowód została przyznana, przyszły potencjalny kredytobiorca musi ukończyć określony wiek, który potwierdza właśnie ważny dowód osobisty.

Jakie inne zasady obowiązują w przypadku przyznawania nam pożyczki na dowód osobisty?

Po pierwsze jest to pożyczka bez zabezpieczeń i bez poręczycieli. Ponadto kwota, jaką możemy uzyskać na jej podstawie to kwota nawet do 20 000-30 000 złotych. Maksymalny okres spłaty tego typu pożyczki to okres 8 lat.

W przypadku, gdy o tego rodzaju pożyczkę stara się osoba, która uzyskuje dochody z tytułu posiadania własnego gospodarstwa rolnego, wówczas musi ona okazać stosowane zaświadczenie z Urzędu Gminy o posiadaniu takowego gospodarstwa. Ponadto musi ona określić jak wyglądała do tej pory sytuacja ze składkami na KRUS.

W przypadku, kiedy o pożyczkę na dowód osobisty ubiega się osoba, która uzyskuje dochody z tytułu umowy zlecenia lub umowy o dzieło, musi ona spełnić dwa następujące warunki:

Bardzo często do pożyczki bez dowodu osobistego banki dołączają specjalne pakiety ubezpieczeniowe, które obejmują takie elementy jak: utrata pracy lub inne zdarzenia losowe. W przypadku pożyczek na dowód osobisty ważną zasadą jest także to, że jest to pożyczka na dowolny cel, również na spłatę innych, droższych pożyczek/kredytów zaciągniętych w innych placówkach finansowych. Wypłata pieniędzy po złożeniu przez nas wniosku, w wielu bankach to jedynie kilkanaście minut oczekiwania, po czym na nasze konto bankowe wpływają upragnione i potrzebne pieniądze.

Pożyczki · Zasady udzielania pożyczki na dowód

Forum

Komentarze